« Ožujak 2024 »

Profesionalno usmjeravanje učenika završnih razreda
Autor: Sanja Puharić, 14. 9. 2021.

PROFESIONALNO USMJERAVANJE UČENIKA ZAVRŠNIH RAZREDA SREDNJIH ŠKOLA

Dragi maturanti,

planirajte svoju budućnost odabirom pravog studija! Više o tome pročitajte u prilozima ove vijesti!

Odsjek za profesionalno usmjeravanje i obrazovanje HZZ Split i ove godine organizira sukladno epidemiološkoj situaciji individualno profesionalno informiranje i savjetovanje srednjoškolaca  kojima je potrebna pomoć u izboru studija.

Procjenu potencijala (psihologijsko testiranje) obavljat će, kao i prošle godine, u manjim grupama te bi bilo dobro da se učenici koji žele koristiti ove usluge jave što prije.

Svaki učenik kojem je potrebna pomoć može se obratiti na na info telefon 310-589 ili e-mail:  cpi.st@hzz.hr

Predlažemo da posjetite portal e-usmjeravanje gdje možete pronaći informacije, savjete i upute koje će vam pomoći u odluci o prvim koracima u karijeri. Portal se nalazi na web adresi

https://e-usmjeravanje.hzz.hr/ ,  u sklopu portala e-usmjeravanje imate mogućnost ispuniti ''Moj izbor“ upitnik profesionalnih interesa i kompetencija.

Detaljnije informacije o radu Odsjeka, kao i o tome kako koristiti njihove usluge, nalaze se u letku za srednjoškolce "Pripremi se za uspješno studiranje i/ili zapošljavanje" koji vam šaljemo u privitku.

Nadamo se kako će ovi materijali pomoći, prvenstveno vama maturantima i trećašima, u planiranju vaše profesionalne budućnosti i odgovornom donošenju profesionalnih odluka.

Za dodatne informacije možete se javiti školskoj psihologici i pedagoginji koje će vam rado pomoći!

Psihologica: Sanja Puharić, prof.

Prilozi:
1.    letak za srednjoškolce Pripremi se za uspješno studiranje i/ili zapošljavanje"

2.     letak Škole „Jesi li već odabrao/la svoj  studij?“

Dopis_SŠ_2022.pdf (297.81 KB)
odabir_studija.pdf (360.44 KB)