« Ožujak 2024 »

Učenik naše škole Josip Bušelić osvojio prvo mjesto s radom e-NERDY u projektu programiranja EDIT CodeSchool-a
Autor: Anđela Divić, 4. 5. 2021.

Projekt nastao pod palicom ICT županije i ove je godine omogućio učenicima osnovnih i srednjih škola pohađanje različitih tečajeva primijenjenog programiranja uz moto 'Znanje dostupno svima.'

Ni sama pandemija koronavirusa nije spriječila marljive umove velikih i malih da privedu kraju četvrtu generaciju EDIT CodeSchool-a.

Splitsko-dalmatinska županija pokrenula je ovaj projekt u sklopu projekta ICT županija s ciljem razvoja IT sektora. Omogućili su tako učenicima, u što većem broju i od najranije dobi, da se susretnu s programiranjem i drugim vještinama i tehnologijama IT sektora, kako bi im pružili mogućnost zaposlenja u svjetski najperspektivnijoj grani. Ovim su programom i našim IT tvrtkama osigurali veći broj školovanih IT stručnjaka.

Do sada je ukupno 2000 učenika programerski sazrjelo. Tijekom školske godine 2020./2021., EDIT CodeSchool pohađali su učenici 11 osnovnih i 15 srednjih škola iz devet gradova i općina s područja Splitsko-dalmatinske županije.

Osnovama programiranja učenike je podučavalo 35 certificiranih EDIT profesora, a zahvaljujući entuzijazmu vrsnih koordinatora, dr.sc. Saše Mladenovića s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Split i profesora Ante Bartulovića iz III. gimnazije Split, ova je priča itekako dobila smisao.

Ante Bartulović, voditelj EDIT CodeSchoola za srednje škole kazao je kako je ove godine bilo prijavljeno više od 40 radova u tri kategorije - osnovna, srednja i napreda.

Preko 100 učenica i učenika zajedno sa svojim mentorima stiglo je do finalnog dijela natjecanja sa završnim radovima na temu Digitalizacija.

Učenicima s najboljim radovima uručene su nagrade kao kruna njihove marljivosti, zalaganja, truda i kreativnosti, a među njima je i učenik naše škole Josip Bušelić (2.j) koji je s kolegom  Viktorom Bilokapićem osvojio prvo mjesto s radom e-NERDY pod mentorstvom Marina Ivandića.

Čestitke i bravo Josipe! :)