« Studeni 2020 »

27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

26.11.2020. 15:13
Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

Povratak u školu - teška odluka
Autor: Sanja Puharić, 27. 4. 2020.

Je li odgovornost „samo“ na roditeljima?! U iščekivanju povratka u školu naših učenika, potrebno je odgovoriti na sljedeća pitanja: Koji su to rizični faktori zbog kojih djecu ne bi trebalo slati u školu? Kako će nastavu pohađati djeca čiji roditelji odluče da djeca ostaju kod kuće?

Povratak u školu – TEŠKA ODLUKA

Je li odgovornost „samo“ na roditeljima?

Dragi roditelji! Drage kolegice i kolege!

U iščekivanju povratka u školu naših učenika, zadnjih nekoliko dana mogli smo čuti više nejednakih i nedosljednih izjava.

Od roditelja se očekuje da donesu odluku o povratku djece u školu u situaciji krize, u kojoj su mnoge stvari neizvjesne i izvan njihove kontrole a još su preplavljeni strahom za zdravlje svojih bližnjih,  te za ekonomsku sigurnost obitelji. Trebaju donijeti takvu važnu i odgovornu odluku a nisu im istovremeno date relevantne informacije na temelju kojih bi je donijeli.

Ovakve su izjave, još više povećale roditeljsku bespomoćnost, strah pa i ljutnju.

Ovakvim su izjavama nastavnici , ponajviše razrednici (neopravdano) izloženi opravdanim brigama i ljutnji roditelja.

Ovakve izjave, u situaciji krize koju svi proživljavamo, ne doprinose mentalnom zdravlju ni djece, ni roditelja niti školskih djelatnika.

Stoga je potrebno jasno odgovoriti na sljedeća pitanja: Koji su to rizični faktori zbog kojih djecu ne bi trebalo slati u školu? Kako će nastavu pohađati djeca čiji roditelji odluče da djeca ostaju kod kuće? Otvaraju li se škole zato što je rizik od širenja zaraze virusom Covid–19 manji  i/ili  zato što se roditelji vraćaju na posao?

Preporučamo vam da o ovoj temi pročitate članak objavljen na stranici Zagrebačkog psihološkog društva.

Čuvajte sebe i vaše obitelji!

Vaša stručna služba

Pripremila: psihologica