preskoči na sadržaj

Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića Makarska

Login
Kalendar
« Studeni 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

Oglasna ploča
Anketa
Na kraju godine moj uspjeh je







Red Button

Red Button

Carnet vijesti
Brojač posjeta
Ispis statistike od 8. 11. 2010.

Ukupno: 1164621
Ovaj mjesec: 3457
Ovaj tjedan: 940
Danas: 13
PARTNERI

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Svjetski dan zdravlja
Autor: Anđela Divić, 7. 4. 2020.

7. travnja 2020. dan je kada ponovno i opet u fokusu zdravlje stanovništva u cijelom svijetu a tako i Republici Hrvatskoj. Doprinos čitavog čovječanstva proteklih mjeseci s obzirom na svjetsku pandemiju COVID-19 -je na kušnji kad je u pitanju ljudsko zdravlje. „Svjetska zaraza“ poharala je mnoge države u Europi ali i druge kontinente.


Neizvjesnost, nesigurnost i strah je posvuda prisutan te se svakodnevno apelira na osobnu i društvenu odgovornost svakog pojedinca ali i sustava u cijelosti kako bi očuvali što više ljudskih života u ovom neizvjesnom trenutku koji će potrajati neko vrijeme Medicinske sestre, liječnici i drugi zdravstveni i ne zdravstveni djelatnici u zdravstvenom sustavu nalaze se na čelu pružanje kvalitetnog, postupanja i njege svih ugroženih skupina. Vodeći svakodnevne dijaloge u zajednici za rješavanje strahova i pitanja, u mnogim situacijama koje su vezane za tjelesno i/ili mentalno zdravlje nastoji se staviti pod kontrolu epidemija ali i umanjiti stres. Navedeno će biti od ključne važnosti ako želimo postići nacionalne i globalne ciljeve povezane s univerzalnim zdravstvenim preporukama, zdravljem majki i djece, cijelih obitelji koje su ugrožene zaraznim ali i nezaraznim bolestima, uključujući i mentalno zdravlje.

Naša osobna i profesionalna spremnost na provođenje donesenih mjera i postupaka kao i pravovremena adaptacija na potrebe ljudi i sigurnost najugroženijih skupina, a ponajviše dostupnost usluge mogu smanjiti a time i zaustaviti još teže posljedice. Stručnjaci ističu i nužnost izgradnje funkcionalnog globalnog zdravstvenog sustava, što bi pomoglo i manje razvijenim zemljama da adekvatno i na vrijeme detektiraju moguća oboljenja. Solidarnost će pomoći u međusobnom „povezivanju na daljinu“ i dostatnom osjećaju sigurnosti koji nam je svima potreban. Potrudimo se dati sve od sebe jer i ova epidemija može biti šansa za pozitivne promijene.

 Jer poslije kiše, dolazi sunce!!

(Nastavni Zavod za javno zdravstvo)





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju