« Studeni 2020 »

24.11.2020. 14:14
U jednom od najvećih slučajeva curenja podataka u povijesti više od 23 000 baza podataka postalo je javno dostupno. Za kolekciju baza se vjeruje kako je potekla s privatnog hakerskog ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT utvrdio curenje podataka više od 47 000 korisničkih računa appeared first on CARNET .

20.11.2020. 16:11
CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao je u jednoj od najpoznatijih i najvećih NATO-ovih vježbi u području kibernetičke obrane - ,,Cyber Coalition 2020", koja se održala od 16. do 20. studenoga. Iako ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao u najvećoj NATO-ovoj vježbi jačanja kibernetičke sigurnosti appeared first on CARNET .

Tjedan psihologije u Školi
Autor: Sanja Puharić, 24. 2. 2020.

TJEDAN PSIHOLOGIJE U SŠ FRA ANDRIJE KAČIĆA MIOŠIĆA

Jedan od važnih ciljeva ovog Tjedna jest razotkrivanje mita da samo osobe s ozbiljnim poremećajima mentalnog zdravlja posjećuju psihologe što je, na žalost, veoma često stereotipno gledanje na psihologiju i posao psihologa.

13. Tjedan psihologije u Hrvatskoj obilježili smo u Školi brojnim aktivnostima;

u atriju škole održan je sajam knjiga iz psihologije: Upoznajmo svijet psihologije kroz literaturu i akcija Mjerenje raspoloženja: Dobar dan, kako ste?

U kabinetu informatike učenici su mogli testirati svoju inteligenciju (online) a školska psihologinja je za učenike trećih razreda održala radionice na temu: Je li moguće da je to ljubav? – prevencija nasilja u maloljetničkim vezama. Nastavnica psihologije je učenicima drugih razreda održala radionicu Neverbalna komunikacija.

Predstavljanje psihologije na kreativan i učenicima pristupačan način pobudilo je veliki interes učenika.

Program su pripremile profesorice Sanja Puharić i Anđela Bešlić,  psihologinje uz podršku volonterki, naših bivših učenica, sada studentica psihologije, logopedije i socijalnog rada, Marte Glučina, Anamarije Šimić, Marte Grubišić, Mandalene Bašković, Antonije Vekić i Danijele Šimić.