« Studeni 2020 »

27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

26.11.2020. 15:13
Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

Zeleni dan - Boranka
Autor: Anđela Divić, 9. 12. 2019.

Zeleni dan - Boranka

Uz partnerstvo Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića i Srednje Strukovne škole, Šumarije Makarska i Boranka-Savez izviđača Hrvatske, Gradsko društvo Crvenog križa Makarska organiziralo  je ekološku akciju pošumljavanja Zeleni dan –Boranka. U školi je tijekom mjeseca studenog u organizaciji Crvneog križa održano deset edukativnih predavanja u svim 2. i 3. razredima. Akcija  se održala 30. studenog 2019. na poluotoku Osejava, a okupljanje je bilo u 9 sati kod stanice za tehnički pregled vozila. Sve sudionike akcije na tom mjestu su dočekali volonteri Crvenog križa sa svim uputama, hranom i pićem. U glavnom šatoru od stručne ekipa se preuzimala oprema za akciju. Za mjesto sadnje određeno je područje poluotoka Osejave od hotela Jadran prema Makarskoj.

Naši učenici o samoj akciji:

U subotu, 30. studenog 2019.g., se održala akcija pošumljavanja opožarenog područja šume Osejava.

Okupili smo se u 9:00 na stanici za tehnički pregled vozila gdje su nas dočekali i uputili volonteri Crvenog križa Makarska. Potpisali smo se i krenuli prema glavnom šatoru. Ondje nas je dočekala stručna ekipa s alatom,hranom i pićem. Svatko je uzeo svoj alat i sadnice te smo se formirali u grupe po 4/5 ljudi. Sadili smo sve od hotela Jadran prema Makarskoj. Atmosfera je bila odlična, stekla su se nova prijateljstva , i da stvar bude bolja napravili smo nešto korisno. Sadnja je tekla brzo jer nas je bilo puno i svi su pomagali jedni drugima. Na kraju smo vratili alat u veliki šator i uzeli zasluženi poklon - pastelu napravljenu od pepela izgorjelih šuma. Organizator ove organizacije je Gradsko društvo Crvenog križa Makarska uz partnere  SŠFAKM, SSŠ, Šumarija Makarska i Boranka- Savez izviđača Hrvatske. Osim srednjoškolaca u ovoj akciji su sudjelovali i izviđači Posejdona iz Splita, DVD Makarska i Tučepi, HGSS Makarska, Udruga Kredenca Tučepi i mnogi drugi ljubitelji prirode.

Veliko hvala svima kojima su se odazvali, nadamo se da ste se zabavili i da cete i sljedece godine biti učesnici Boranke.

Laura Vulić i Andrea Gojak 3.b