Škola je dobila Nagradu za volontiranje
Autor: Sanja Puharić, 30. 10. 2018.

U povodu Dana grada Makarske, u gradskoj vijećnici 23. listopada u organizaciji Savjetovališta Lanterna i Grada Makarske, je svečano i ove godine održana dodjela  Nagrada volonterima 2018. s područja našega grada.

Makarskim volonterima nagrade i zahvalnice su uručili gradonačelnik Jure Brkan i predsjednica Savjetovališta Lanterna Sanja Puharić koji su čestitali svim volonterima te izrazili zahvalnost za velikodušno i nesebično pomaganje drugima i darivanje zajednice.

Ove su godine uručene zahvalnice i nagrade u četiri kategorije: volonter godine, dugogodišnji doprinos zajednici, organizator volontiranja i mladi volonter/volonterka do 25 godina

S ponosom ističemo da je Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića dobitnik nagrade za kategoriju Organizator volontiranja 2018 koja je uručena ravnatelju Slavku Gudelju i predstavnicima Školskog volonterskog kluba. Škola je nagrađena za značajan iskorak u 2018. godini u promociji volontiranja kroz organizaciju mnogobrojnih volonterskih aktivnosti.

Maja Čatlak, naša prošlogodišnja maturantica, sada studentica, dobitnica je nagrade za kategoriju Mladi volonter/volonterka do 25 godina. Nagradu je osvojila aktivnim sudjelovanjem u svim školskim projektima, volontiranjem u projektu „Škola za Afriku“, uređenju školskog okoliša „Zazelenimo sivu“, volontiranju u Udruzi Sunce, promoviranju škole u lokalnoj zajednici.

Dr. Luca Ivanda, liječnica školske medicine koja je svoj profesionalni i privatni život posvetila pomaganju drugima, dobitnica je nagrade u kategoriji  Dugogodišnji doprinos zajednici.

Inače, ove godine volonterima su dodijeljene zahvalnice u ove četiri kategorije.

Naše učenice Hana Kostanić i Danijela Šimić dobile su zahvalnicu u kategoriji Mladi volonteri.

Školska psihologinja Sanja Puharić dobitnica je zahvalnice u kategoriji za Dugogodišnji doprinos zajednici (predložena od Crvenoga križa).

Svima od srca čestitamo!