« Rujan 2024 »

Maturantski ples generacije 2023./2024.
Autor: Dražana Filipović, 19. 5. 2024.

Pod kišom održan maturantski ples školske generacije 2023./2024.

Maturantski ples generacije 2023./2024.

Još jedna prekrasna večer maturanata, maturantski ples generacije 2023./2024., održala se 18. svibnja 2024. godine na Trgu fra Andrije Kačića Miošića.

Maturanti Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića slavili su svoje novo putovanje u svijet odraslih na Kačićevom trgu. Unatoč kiši, maturanti su pokazali koliko su odrasli i sazreli u svoje četiri godine srednjoškolskog obrazovanja.

Program na Kačićevom trgu vodile su profesorica Dražana Filipović, pedagoginja Anđela Divić i psihologinja Nikolina Filipović Baban.

Na samom početku ove kišne večeri, naša draga Tanja Topić svečanost plesa otvorila je himnom Lijepa naša. Ova školska generacija prerano je odrasla izgubivši dva prekrasna anđela, Marinu i Josipa, pa su se učenici Ela Filipović, Petra Jurilj i Luka Jelavić prigodnim riječima oprostili od naših učenika uz puštanje lampiona visoko u nebo da nam naše zvijezde vječno sijaju. Sjećanje na njih neće izblijediti.

Ravnatelj Mario Udovičić, također se prigodnim govorom obratio svim prisutnima uz pjesmu Milost kao i razrednica Dražana Filipović u ime svih razrednika. Učenica Nika Granić obratila se svim maturantima u ime cijele generacije.

U glazbenom dijelu učenik Toma Ursić pokazao je još jednom svoj školovani glas kao i Tanja Topić otpjevavši učeničku himnu Gaudeamus.

Svaka generacija prepušta svoje ključeve vicematurantima pa su tako učenici Lora Jerković i Antonijo Sučić, ključeve maturanata predali učenicima Perini Šarić i Anti Prgometu.

Uslijedilo je svečano spuštanje svih maturanata sa svojim razrednicima pod kišnim nebom podno našeg Biokova. Trebalo je i to doživjeti, ali učenike 4.a s razrednikom Ivanom Jerkovićem, 4.c s razrednicom Marinom Lukač, 4. e s razrednicom Dražanom Filipović, 4.j s razrednicom Slavicom Galić Zaradić i 4. l s razrednicom Dijanom Martinčević nisu omele kapi kiše da hrabro i samouvjereno pokažu koliko su odrasli za novu stranicu u svom životu.

I na kraju, uslijedila je zahvala svim sponzorima koji su omogućili ovu prekrasnu večer. Zajedničkim plesom završila se još jedna maturantska večer na prekrasnom trgu punom roditelja, profesora i svih ostalih uzvanika.

Svoju večer maturanti su nastavili u Apart hotelu Miramare.

Našim maturantima želimo puno uspjeha, sreće i novih znanja, hvala im što su bili dio naše škole i naše priče, a mi ćemo ih s ponosom nositi u našim srcima.

Sretno!