« Studeni 2020 »

27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

26.11.2020. 15:13
Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

Sudjelovali smo u Mind the Mind kampanji
Autor: Sanja Puharić, 21. 2. 2020.

Mind the Mind kampanja

Naša škole je podržala Mind the Mind kampanju koju organizira Europska federacija udruga studenata psihologije. Kampanja se sastoji od edukativnih radionica i aktivnosti osmišljenih kako bi se potaknula implementacija psihologijskog znanja i pokrenule pozitivne društvene promjene vezane uz mentalno zdravlje. U prethodnom valu kampanje bilo je uključeno 28 europskih zemalja, ogroman broj studenata psihologije i učenika.

Svrha ovogodišnjih radionica je podizanje svijesti o problemima mentalnog zdravlja i poticanje otvorene  rasprave u sigurnom okruženju, kako bi se prevladala stigma te razvila empatija prema osobama koje boluju od psihičkih poremećaja.

Stigmatizacija psihičkih poremećaja značajan je i raširen fenomen, koji šteti dobrobiti pojedinaca i društva općenito. Često sprječava osobe u traženju pomoći kada je to potrebno. Eliminiranje stereotipa i učenje činjenica o psihičkim poremećajima prvi je korak prema boljem mentalnom zdravlju te je upravo zbog toga važno educirati učenike u mladoj dobi.

Radionicu, koju su naši učenici ocijenili korisnom i zanimljivom, održale su studentice psihologije a naše bivše učenice, Klara Talaić i Tonka Ribičić.