Nacionalna razina natjecanja “Mreže čitanja”

by | 16.5.2025. | Nekategorizirano

Nacionalna razina natjecanja Mreže čitanja održala se 16. svibnja 2025. g. s početkom u 12 sati.

Tema ovogodišnjeg kviza za poticanje čitanja i kreativnosti U mreži prijateljstva naglašava važnost prijateljstva kao temelja ljudskih odnosa. Učenice su za svaku razinu čitale po jednu knjigu više. To su bile: Igor Beleš Listanje kupusa, Karen M. McManus Lažljivac među nama, Carsten Henn Šetač knjiga.

Za treću razinu kviza znanja (nacionalnu) učenice su pročitale i treću knjigu s popisa (svi naslovi nisu nužno zastupljeni istim brojem pitanja – za treću razinu kviza znanja (nacionalnu) sastavljaju se teža, nova pitanja vezana uz radnju (fabulu) + detaljnija pitanja o piscu, prevoditelju, ilustratoru (ako postoje ilustracije), žanru te pitanja iz opće kulture, a vezana uz mjesta, osobe i slične pojmove koji se spominju u djelima.

Na školskoj razini hrvatski autor Igor Beleš u romanu Listanje kupusa donosi priču o pet
jedanaestogodišnjaka iz Borova naselja, na regionalnoj razini romanom Lažljivac među nama Karen M. McManus unosi element napetosti i misterije, a prijateljstva su stavljena na kušnju te na nacionalnoj razini roman Šetač knjiga Carstena Henna vodi u svijet strastvenog prodavatelja knjiga Carla koji pomoću svoje ljubavi prema knjigama mijenja živote ljudi koje upoznaje.

Učenice su rješavale 75 pitanja u online kvizu 60 minuta.

Učenice koje su sudjelovale na nacionalnoj razini bile su: Maja Ribičić, Karla Kovačević, Marija Juranović, Lejla Beroš  Palo, Luciana Grabner.

Čestitamo našim učenicama na ostvarenim rezultatima!

Skip to content