« Studeni 2020 »

27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

26.11.2020. 15:13
Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

Profesionalno usmjeravanje trećaša - Donošenje odgovorne profesionalne odluke
Autor: Sanja Puharić, 28. 5. 2020.

Provedene su online radionice u suradnji s makarskom razvojnom agencijom MARA u okviru projekta EXERCITATIONE

Kako bismo našim učenicima olakšali donošenje velike i važne odluke u njihovom životu - izbor studija, odnosno zanimanja kojim će se baviti a znajući da, pod pritiskom važnosti i straha od greške, ovu odluku mnogi od njih odgađaju do zadnjeg trenutka planirali smo provesti profesionalno usmjeravanje učenika trećih razreda u suradnji s makarskom razvojnom agencijom MARA.

26. i 27. svibnja 2020. g. održane su online radionice (putem aplikacije Zoom) Profesionalno usmjeravanje učenika: Donošenje odgovorne profesionalne odluke te individualno savjetovanje za zainteresirane učenike trećih razreda naše škole, u okviru projekta EXERCITATIONE čiji je nositelj MARA.

Radionice je vodio Danijel Bićanić, mag. psihologije, viši stručni suradnik u Centru za psihološko savjetovanje, edukaciju i istraživanje Sirius iz Zagreba.

Svi učenici trećeg razreda mogli su iskazati interes za ove radionice putem online obrasca. Na radionicama je aktivno sudjelovalo njih 26, a imali su i mogućnost individualnog savjetovanja. Planirano trajanje radionica bilo je dva školska sata, no obje su radionice produžene zbog aktivnog uključivanja učenika.

Učenici su nas izvijestili da su radionice bilo jako korisne, s obzirom da im je iskusni voditelj na stručan i zanimljiv način uspio prenijeti što je potrebno uzeti u obzir u identificiranju vlastitih mogućnosti, kompetencija i interesa, kako bi upravljali svojom profesionalnom karijerom u budućnosti.

Učenici su se predstavljali sa svojim planovima nakon završetka škole, individualno su ispunjavali upitnik interesa o čijim su rezultatima razgovarali u interakciji sa voditeljem; izvršene su procjene osobina ličnosti te procjena radnih vrijednosti i profesionalnih interesa.

Radujemo se i sljedećim sličnim suradnjama i aktivnostima na poboljšanju kvalitete življenja naših učenika.